Anasayfa

Program Arşivleri

Web sitemizden program indirilen dosyalarını arşiv dosyaları ile ilgili kısa açıklamalar.

Genel Terimler

Lisans Bilgileri
Lisans No : 40003
Lisans Sahibi : DATASOFT DESTEK SERVİSİ
Program Seti : MS03 - Müşavir Set-3
Set Sürümü : Seri 2001
Sistemi : Network - Çok kullanıcı
Kilit Numarası : 4403

Lisans No

Sahip olduğunuz Datasoft Programlarına ait lisans belgesinin numarasıdır. Datasoft programları ile ilgili tüm işlemleriniz bu numara ile takip edilmektedir. Lisans numaranız satın aldığınız yazılım paketinde, program ile birlikte verilen disket, kilit vb. gibi ekipmanların üzerine yapıştırılan etiketlerde, programları çalıştırdığınızda görülen karşılama ekranında, ve program menülerinde sol üst köşede bulunmaktadır.

Lisans Sahibi

Program setinin lisansını satın almış olan kişi ya da kurumun adıdır.

Program Seti

Belli bir konudaki programların bir yada birkaçından oluşan gruplardır. Program özelliklerine ve kullanıcı ihtiyaçlarına göre program setleri belirlenmiştir. Aynı seti içindeki programlar setin bütününü oluştururlar ve sadece bir sistemde birlikte kullanılabilirler.

Set Sürümü

Set muhtevasındaki programların güncelliğini belirleyen yayın numarasıdır. Yayın numaraları programlarda yapılan köklü yenilikler veya yıla bağlı olarak değişir. Datasoft Programlarının yayında olan güncel sürümü Seri 2001'dir.

Sistemi

Datasoft programları lisans bilgisine bağlı olarak tek veya çok kullanıcılı sistemlerde kullanılabilir. DOS sistemi için lisanslanmış olan programlar DOS, Windows tabanlı sistemlerde aynı anda sadece bir kullanıcı tarafından kullanılabilirler. Network sistemler için lisanslanmış olan programlar DOS tabanlı ve Windows tabanlı olup DOS komut penceresini destekleyen bilgisayar ağlarında aynı anda lisansta belirtilen sayı kadar kullanıcı tarafından kullanılabilirler. Unix sistem için lisanslanmış olan programlar Unix tabanlı sistemlerde aynı anda lisansta belirtilen sayı kadar kullanıcı tarafından kullanılabilirler.

Kilit Numarası

Datasoft programlarının lisans kontrolü programla birlikte verilen ve mülkiyeti Datasoft'a ait olan harici donanım üniteleri ile yapılmaktadır. Bu üniteler program lisansı ile ilgili temel bilgileri içermekte ve programın çalıştırılabilmesi için bilgisayar sisteminde bilgisayarların iletişim bağlantı noktalarından birine takılması gerekmektedir. Her kilidin üzerinde o kilide ait benzersiz bir numara bulunmaktadır. Bu numara kilidin plastik kabına kazınmıştır, programın çalışması için lisansa ait programlanmış doğru kilidin bilgisayar sistemine tanıtılması gerekmektedir.

 

Program Arşivleri

Yayın Tarihi Program Adı datasoft.com.tr dsoft.com.tr kaynet.net.tr
25.05.2001 Genel Muhasebe - Seri 2001 İndir İndir İndir
25.05.2001 İşletme Defteri - Seri 2001 İndir İndir İndir
25.05.2001 Personel Bordrosu - Seri 2001 İndir İndir İndir
25.05.2001 Bilgi Bankası - Seri 2001 İndir İndir İndir
25.05.2001 Basit Usul Defter - Seri 2001 İndir İndir İndir
25.05.2001 Stok-Cari-Fatura - Seri 2001 İndir İndir İndir
25.05.2001 Çek-Senet Takibi - Seri 2001 İndir İndir İndir
01.01.1992 Adres - Seri 2001 İndir İndir İndir
25.05.2001 Demirbaş - Seri 2001 İndir İndir İndir
 
29.05.2001 Kullanıcı lisans bilgi dosyası İndir İndir İndir
27.05.2001 Kurulum disketi dosyaları İndir İndir İndir
27.05.2001 Yayın notları ve tanımlı formlar İndir İndir İndir
27.05.2001 Program kullanım kılavuzu İndir İndir İndir
27.05.2001 Windows ağları için kilit sürücüleri İndir İndir İndir

Yayın Tarihi

İlgili arşivin Datasoft tarafından güncellendiği tarihi gösterir. Birden fazla dosyanın sıkıştırılmış olarak deponlandığı arşivler, Datasoft tarafından içeriğindeki dosyalardan bir veya daha fazlası değiştiğinde güncellenip web sitesine yüklenir. Kullanıcı tarafındaki bilgisayar sistemine daha önce yüklenmiş olan arşiv dosyaları bu bölümde belirtilen tarihten daha önceki bir tarihe ait ise ilgili arşiv indirilip yeniden yüklenmelidir. Aynı yayın tarihine sahip arşiv daha önce indirilip yüklenmiş ise yeniden indirilmesine gerek yoktur.

Program Adı

Arşiv dosyasının hangi programa ait olduğunu gösterir. Programlara ait arşiv dosyalarının adları aşağıdaki gibidir. Bir programdaki yenilik ve geliştirmelerden faydalanmak, varsa programlarda kullanım sırasında ortaya çıkmış ve yayın notlarında giderildiği belirtilen hatalardan arındırılmış programları kullanmak için ilgili programın arşivi indirilmelidir.

Bilgi Bankası Programı - BB-YUKLE.EXE
Basit Usul Defter Programı - BU-YUKLE.EXE
Demirbaş Programı - DA-YUKLE.EXE
İşletme Defteri Programı - ID-YUKLE.EXE
Personel Bordrosu Programı - PB-YUKLE.EXE
Genel Muhasebe Programı - GM-YUKLE.EXE
Çek-Senet Takibi Programı - CS-YUKLE.EXE
Stok-Cari-Fatura Programı - ST-YUKLE.EXE

Kullanıcı lisans bilgi dosyası - DSLISAN.EXE
Kullanıcıya ait lisans bilgilerini içeren dosya. Lisans dosyası günlük olarak sitemize yüklenmektedir. Böylece abonelik gibi işlemler sonrasında (program kilidinin değişmediği durumlarda) bu dosya indirildiğinda kullanıcı tarafındaki bilgisayar sistemine güncel lisans bilgileri yüklenmiş olmaktadır.

Kurulum disketi dosyaları - DS-DSOFT.EXE (Unix için DX-DSOFT.EXE)
Program setlerinde tüm programlar tarafından ortak kullanılan dosyalar bu arşivde tutulmaktadır. Zaman zaman bu ortak dosyalarda meydana gelen değişiklikler bu dosya indirilmek suretiyle kullanıcının bilgisayar sistemine yüklenebilir. Bu arşivin içeriği sisteme bağlı olarak değişebilmektedir.

DY-DSOFT.EXE - Yayın notları ve tanımlı formlar
Bu arşiv genellikle programlar siteye yüklendiğinde değişen yayın notları ve tanımlı formların bilgilerini barındıran dosyaları içerir. Bu arşivdeki dosyalar sık olarak değiştiğinden ayrıca arşivlenmişlerdir.

DH-DSOFT.EXE - Program kullanım kılavuzu
Bu arşiv program çalışırken okunabilen veya yazdırılabilen program kullanım kılavuzlarını içerir. Program kullanım kılavuzları ihtiyaca bağlı olarak programlarla birlikte güncellenmekte, ancak en son yapılan çalışmalara ait kullanım bilgileri yayın notları bölümünden takip edilebilmektedir.

DK-DSOFT.EXE - Windows ağları için kilit sürücüleri
Ağ ortamlarında program kilidinin bilgisayarlar tarafından kontrol edilebilmesi için kilidin takılı olduğu bilgisayar üzerinde kilidi kontrol eden yazılımların kurulması gerekmektedir. Bu arşiv her sistem için kilide ait yazılımları içerir.

Yansılar

İnternet erişiminde abone olunan servis sağlayıcısına veya ağ durumuna bağlı olarak karşılaşabileceğiniz bağlantı sorunlarını en aza indirmek için sitemizin iki farklı yansısını bulundurmaktayız. Bu yansıların adresleri http://www.datasoft.com.tr ve http://www.dsoft.com.tr şeklindedir. Ayrıca sadece dosya indirme işlemlerinde kullanılan üçüncü bir yansımız da mevcuttur. Program adlarının sağında bulunan bağlantılardan bir tanesini tıklamak suretiyle arşivleri herhangi bir yansıdan indirebilirsiniz. İnternet bağlantınızın kapasitesine bağlı olarak farklı arşivleri farklı sunuculardan daha hızlı ve verimli bir şekilde indirmeniz mümkündür.

 

Demo Kullanım

İnternet sitemizden kurulum programını  ve lisans dosyasını lisans numarası alanına 40901 girerek indirip aynı dizine kaydediniz.
Kurulum programını çalıştırarak kurulum notları sayfasında anlatıldığı şekilde programın kurulumu yapınız.
Demo olarak çalıştığında programın bütün bölümleri incelenebilmekte, ancak sadece belirli tarihlere bilgi girilebilmektedir.


Geri Dön