Datasoft Bulut

Datasoft Klasik (Masaüstü) Setler

Anasayfa > Datasoft Klasik (Masaüstü) Setler > Datasoft İşletme Defteri/Defter Beyan Sistemi

Datasoft İşletme Defteri/Defter Beyan Sistemi

Gelir ve giderleri gerçek bir işletme defteri uygulamasına KDV gruplarına veya gider/gelir türlerine göre kolayca kaydedin.

Girilen verileri Defter Beyan Sistemine otomatik aktarın.

Datasoft İşletme Defteri/Defter Beyan Sistemi

Kayıtlar

Defter Beyan Sistemi’ne uygun olarak hesap planı oluşturun. Hesap planında gelir hesapları için satış türünü, gelir kayıt türünü ve gelir kayıt alt türünü bir kez tanımlayın. Hesap planında gider hesapları için alış türü, gider kayıt türü ve gider kayıt alt türünü bir kez tanımlayın. Gelir ve gider kayıtlarını kolaylıkla girin. Hatasız kayıt girmenin huzurunu yaşayın.

Defter Beyan Sistemi

Girdiğiniz tüm kayıtları aylık olarak veya belirlenen tarih aralığında Defter Beyan Sistemi’ne aktarın. İhtiyaç olduğunda Defter Beyan Sistemi’ndeki kayıtları uygulama içerisine aktarın. Defter kayıtlarını Defter Beyan Sistemi’ne aktarmak için API KEY, API SECRET değerlerini uygulamaya bir kez kayıt edin, kolayca bağlanın.

Beyannameler

İşletme firmasına ait KDV1, KDV2, MUHSGK, gelir geçici ve gelir vergisi beyannamelerinizi oluşturun. Defter Beyan Sistemi’nden oluşturduğunuz beyannameler ile kontrol edin. Hata oluşmasını engelleyin. GIB e-Beyan Sistemindeki onaylanmış beyannamelerin PDF dokümanını ve tahakkuk dökümanını kendi bilgisayarınıza indirin. GIB kredi kartı tahsilatı sistemine bağlanarak kredi kartı tahsilatlarınızı kontrol edin.

Raporlar

İşletme Hesap Toplamı raporu ile dönem içindeki alışlarınızı, satışlarınızı, stok maliyetini ve dönem sonu envanter tutarınızı izleyin. Firmanın karlılığını görün. Mizan alarak tanımlı her bir hesabın borcunu, alacağını ve borç/alacak bakiyesini raporlayın. Sonuçlar elinizin altında olsun.

Entegrasyon

İşletmeye ait personel bordrosu firmasındaki ücret tahakkuklarını işletme defterine gider kaydı olarak otomatik aktarın. Hem ücret giderlerini hem de ücretlerden kesilen gelir vergisi tutarı ile SGK kesintilerini otomatik hesaplatın. İşverene ait SGK işveren hissesinin kayıtlara girmesini sağlayın. Sabit gider parametrelerini kullanarak kira giderlerini bir kez tanımlayın ve aylık olarak sabit gider tahakkuku yapın.

Servis İşlemleri

Servis işlemleri menüsü aracılığı ile firma bilgilerini ZIP olarak yedekleyin ve dilediğiniz bilgisayarda bu verileri geri yükleyin. Tanımladığınız bir firmayı başka bir numaraya kopyalayın. Firma numarasını değiştirin. Gerekirse servis için firma bilgisini e-posta ekinde destek personeline iletin.

Klasik Setler

Klasik Setlerimize ihtiyaç duyduğunuz her an, her yerde kolaylıkla erişebilmeniz için sizinle.

Datasoft Ticari Detaylı Bilgi
Datasoft Genel Muhasebe Detaylı Bilgi
Personel Bordrosu Detaylı Bilgi
Büro Bilgi Sistemi Detaylı Bilgi
Demirbaş / Amortisman Detaylı Bilgi