Datasoft Bulut

Modüller

Anasayfa > Modüller > Datasoft e-Defter

Datasoft e-Defter

Verilerinizi hatasız bir şekilde tek tuşla içeri alın, kılavuzlara uygun defterinizi oluşturun.

Defterinizi kolayca imzalayıp web servis ile e-Defter sistemine otomatik gönderin.

Ücretsiz Kayıt Ol

Datasoft e-Defter

Veri Alma

Datasoft Genel Muhasebe uygulamasının ürettiği e-Defter verisini bir tuşla içeri alın. İçeri aldığınız veriyi tek ekranda inceleyin. Hatasız veri almanın ayrıcalığına sahip olun.

Defter Oluşturma

Sadece bir tuşa basarak o aya ait yevmiye ve büyük defter ile bu defterlere ait beratlar ve defter raporu beratını otomatik oluşturun. Veriniz büyükse hiç düşünmenize gerek kalmadan e-Defter uygulaması sizin için parçalı defteri oluşturacaktır.

İmzalama ve Zaman Damgası Ekleme

Herhangi bir kart okuyucu ve kart tipi seçmeden defter verilerini ve beratlarını, imzala butonuna basarak imzalayın. Uygulama sizi Mali Mühür süresi bitmeden iki ay önce uyarsın. Kendi zaman damganızı veya Datasoft’un zaman damgasını defter verisine ekleyin. Güvende olun.

Kontrol Etme

Kontrol Et butonu ile tüm defterleriniz ve beratlarınız, imza değerleri GIB’ in yayınladığı Şema ve Şematron kurallarına göre kontrol edilsin. Hatasız işlem yapmanın keyfini çıkarın.

Berat Yükleme, Berat İndirme

GIB Berat yükleme seçeneği ile bir tuşa basarak Web Servis aracılığı ile ilgili aya ait defter beratlarınız ve defter raporu beratı GIB e-Defter Sistemine yüklensin. Yüklenen beratlar otomatik indirilip ilgili dizine kaydedilsin.

Entegratör Arşivleme

Arşivle seçeneği ile ilgili aya ait defter ve beratlarınız tek bir dosya içerisinde sıkıştırılarak sizin bilgisayarınızda arşivlensin. Anlaşmalı entegratörden defter arşiv hizmeti alıyorsanız tüm verileriniz aynı anda entegratörde de arşivlensin. Böylece GIB sistemine ikinci kopyaların gönderme yükünden kurtulun.

Modüller

Datasoft e-Belge Detaylı Bilgi
Datasoft e-Belge Konnektörü Detaylı Bilgi